- Post dodany przez: Daniel
- Dnia: 19 grudnia 2017
- 0
Lublin to miasto o ponad 700-letniej tradycji. Wybierając się do stolicy województwa lubelskiego, warto przygotować sobie plan zwiedzania. Duża ilość wspaniałych miejsc i zachwycających zabytków czeka na nas praktycznie w każdym zakątku tego malowniczego miasta niegdyś królewskiego.
Lubelskie smaki
Lublin słynie z cebularza. Nie można być w Lublinie i go nie spróbować. Jego smak jest iście niezapomniany. Choć w wielu regionach Polski można spotkać podobne wypieki, żaden nie równa się smakiem z tym lubelskim.
Lubelskie cebularze są jak krakowskie obwarzanki, niby dostępne w innych miejscach, ale jednocześnie wyjątkowe i nieporównywalne z niczym innym są te kupione właśnie na miejscu. Co więcej, w Regionalnym Muzeum Cebularza, można go przygotować własnoręcznie i dowiedzieć się skąd ten przysmak wziął się akurat na Lubelszczyźnie.
Najciekawsze miejsca
Wśród absolutnie wartych zobaczenia miejsc należy wymienić: Zamek Lubelski, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście i Plac Litewski, Lubelska Trasa Podziemna, Punkt widokowy na Wieży Trynitarskiej, Muzeum Wsi Lubelskiej, Państwowe Muzeum na Majdanku, Ogród Botaniczny UMCS, Zalew Zemborzycki.
Muzea
Oferta muzealna w Lublinie jest bardzo szeroka. Z pewnością każdy znajdzie w tym mieście muzeum, które zechce odwiedzić. Lista lubelskich muzeów przedstawia się następująco: Muzeum Lubelskie, Lubelska Trasa Podziemna, Zakrystia akustyczna, Krypty i skarbiec w Archikatedrze Lubelskiej, Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Sakralnej w Wieży Trynitarskiej, Piwnica pod Fortuną, Muzeum Wsi Lubelskiej, Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum Historii Miasta Lublina, Skarbiec w klasztorze ojców Dominikanów, Regionalne Muzeum Cebularza, Muzeum-apteka, Muzeum Dworek Wincentego Pola, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza, Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, Izba Pamięci Żydów Lublina, Centrum Kultury, Dom Słów – Izba Drukarska, Muzeum UMCS, Muzeum 200-lecie Diecezji Lubelskiej.
0 komentarzy w Turystycznym szlakiem Lublina