- Post dodany przez: Daniel
- Dnia: 13 marca 2019
- 0
Uczelnie z tradycjami
Lublin od lat jest ważnym ośrodkiem akademickim. Na początku XX wieku powstał Katolicki Uniwersytet Lubelski, co przyczyniło się do napływu studentów, a także wybitnych naukowców. Po II wojnie światowej założono Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Na bazie tej uczelni powstał następnie Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Z kolei w latach 90. nastąpił rozwój szkolnictwa prywatnego. Do najbardziej znanych uczelni prywatnych zaliczymy z pewnością Lubelską Szkołę Biznesu, Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji, a także Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą.
Jakie kierunki kształcenia są dostępne?
Osoby zainteresowane zdobywaniem wykształcenia w Lublinie, mogą wybierać spośród kierunków ekonomicznych, artystycznych, społecznych, prawniczych, medycznych, matematycznych, humanistycznych oraz teologicznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się studia związane z biotechnologią, architekturą krajobrazu, gospodarką przestrzenną i informatyką. Lubelscy studenci mają też możliwość kształcenia na kierunkach międzyobszarowych, takich jak m.in. inżynieria nowoczesnych materiałów czy matematyka i finanse.
Najbardziej oblegane studia
Zastanawiacie się, które kierunki studiów są najbardziej oblegane w Lublinie? Prym wiedzie pod tym względem informatyka, architektura, finanse i rachunkowość. Popularne kierunki to także psychologia, prawo oraz filologia angielska. W ofercie edukacyjnej lubelskich uczelni znajduje się od niedawna również lingwistyka stosowana, biokosmetologia, medycyna roślin oraz aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana.
Wybór kierunku studiów to decyzja, która zaważa na przyszłości młodych ludzi. Pamiętajmy, że nie warto się w tym przypadku kierować modą czy sugestiami znajomych. Jeśli chcecie szybko znaleźć zatrudnienie po uzyskaniu dyplomu, to już teraz przeglądajcie oferty pracy w Lublinie. W końcu znajomość lokalnego rynku pracy to podstawa dla osób, które myślą przyszłościowo. W obecnych czasach warto zwracać uwagę na kierunki, po których można się szybko przekwalifikować, np. dzięki ukończeniu studiów podyplomowych.
0 komentarzy w Co studiować w Lublinie?