- Post dodany przez: Daniel
- Dnia: 15 stycznia 2018
- 0
Lublin jest chętnie wybieranym miastem przez studentów. Ma na to wpływ nie tylko szeroka oferta edukacyjna, ale także stosunkowo niski koszt utrzymania się tutaj jako żak. Oferta dydaktyczna z roku na rok poszerza się. Wynika to z trendów na rynku pracy, czyli wzrastającego zapotrzebowania na poszczególne grupy specjalistów.
Rozbudowa ośrodków badawczych i naukowych oraz modernizacja infrastruktury akademickiej to odpowiedź na zmieniające się także trendy na lokalnym rynku pracy. Im więcej ośrodki edukacji będą oferowały kandydatom, tym więcej maturzystów wybierze Lublin, jako miejsce do nauki oraz życia. To z kolei będzie miało wpływ na zmieniające się obszary zatrudnienia.
Lublin tworzą nie tylko studenci rodzimi. Sporo jest tutaj także studentów zagranicznych, których w późniejszym czasie można dostrzec na lubelskim rynku pracy. Miasto jest w czołówce najchętniej wybieranych ośrodków akademickich w kraju. To przekłada się na późniejszy rozwój rynku pracy i kształtowanie się kierunku, w jakim on podąża.
Najczęściej wybierane kierunki studiów związane są z medycyną, logistyką, transportem oraz kadrą inżynieryjno-techniczną. Dorobek akademicki doceniany jest nie tylko w kraju, ale także za granicą.
Studenci i absolwenci w Lublinie nie czekają, aż znajdzie się dla nich wakat. Oni tworzą sobie miejsca pracy sami. Niezwykła przedsiębiorczość lokalnego ośrodka akademickiego daje się poznać po liczbie nowo powstających działalności gospodarczych, innowacyjnych pomysłów oraz inkubatorów przedsiębiorczości.
0 komentarzy w Potencjał rynku prosto z uczelni