- Post dodany przez: Daniel
- Dnia: 19 grudnia 2017
- 0
Lublin chce być miastem przyjaznym pod wieloma względami. Jednym z najważniejszych aspektów przyjazności jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim mieszkańcom. Jest to baza, na której można budować pozostałe sieci wpływające na odbieranie miasta jako przyjaznego pod wieloma względami.
Dom
Mieszkańcy miasta wyrażają się ciepło o Lublinie. Tego samego zdania są również przyjezdni (np. studenci), czy turyści, którzy zaglądają tu w poszukiwaniu ducha przeszłości. Poczucie przynależności do pewnej wspólnoty, bezpieczeństwo, „dom”. Miejsce, z którym się identyfikujemy. Żyjemy i pracujemy z przyjemnością. To podstawowa definicja przyjaznego Lublina.
Infrastruktura
Na poczucie przyjaznego miasta składają się wszystkie te elementy, które mają na celu poprawę życia jego mieszkańców. Tak jest np. w przypadku poprawy infrastruktury technicznej. Standardy ekologiczne oraz zrównoważony rozwój oddziałują między innymi na rozwój infrastruktury.
Dlaczego jest to takie ważne?
Oprócz jakościowych warunków wpływających na poprawę jakości powietrza i przestrzeni publicznej ma to ogromny wpływ na obszar inwestycyjny. Główny cel – podniesienie atrakcyjności obszarów inwestycyjnych. To z kolei przyczyni się do wzrostu nowych miejsc pracy.
Rozwój infrastruktury komunikacyjnej wpłynie znacznie na poprawę komfortu poruszania się po mieście. Usprawni znacznie i przyspieszy codzienny dojazd do miejsca pracy. Dzięki temu zwiększy się także postrzeganie Lublina jako miasta przyjaznego.
Sieci
Na przyjazne postrzeganie miasta ma wpływ znaczna poprawa i kolejne plany wdrożenia usprawnienia i rozbudowy miejskiej sieci drogowej, systemu komunikacji i jej alternatywnych źródeł. Nie bez znaczenia jest także unowocześnienie i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej, systemu proekologicznego zarządzania odpadami, rozbudowa składowiska odpadów, czy ochrona wód powierzchniowych.
Komfort, edukacja i kultura
Podstawowe potrzeby mieszkańców związane z przyjaznością miasta Lublina to przede wszystkim poczucie wygody w przestrzeni miejskiej, działanie na rzecz grup społecznych, wspieranie rozwoju kultury czasu wolnego, podnoszenie jakości edukacji, czy zaangażowanie społeczności miejskiej w życie społeczne miasta tzw. partycypacja społeczna.
0 komentarzy w Przyjazny Lublin